top of page

ADANA MİTSUBİSHİ 18000 BTU KLİMA
SRK50ZS-W(S) PREMİUM SERİSİ

 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Yüksek Verimlilik ile Mitsubishi Heavy Inverter Klima

Mitsubishi Heavy Industries'in invertör klimaları, enerji verimliliği konusunda yeni düzenlemelere uygun olarak geliştirilmiş ve farklı sistemler A+, A++, A+++ gibi yüksek enerji verimliliği ayarlarına sahip olarak tasarlanmıştır. Bu özellik sayesinde klimanızın performansı dış ortam sıcaklığına göre otomatik olarak dağıtılır ve enerji tüketimi minimum seviyeye indirilir.

Mitsubishi silver1

Mükemmel Enerji Tasarrufu ile Yüksek Performans

Mitsubishi Klimalar son teknolojiye sahip kapasitesi artırılmış ısı esanjörü (ısı tutucusu) ve yüksek verim sağlayan DC motor ile donatılmıştır. Bu yüksek performans ve mükemmel enerji tasarrufu, bir araya getirme ve kullanıcılara çevre dostu ve ekonomik bir iklimlendirme seçeneği sunuyor.

Mitsubishi klima-plazma

DC PAM Inverter Teknoloji

DC PAM (Darbe Genlik Modülasyonu) invertör teknolojisi, klimaların daha yüksek enerji verimliliği ve performans sağlaması amacıyla geliştirilmiş bir teknolojidir. Bu teknoloji, klimaların kompresörlerini hassas bir şekilde kontrol etmelerine olanak tanır ve daha verimli bir işlem yapar. Bu nedenle DC PAM invertör teknolojisi enerji verimliliği, konfor ve sürdürülebilirlik açısından klimaların gelişmiş yapısını temsil eder.

Mitsubishi klima-plazma-

Yeni Inverter Kontrolü (Vektör Kontrolü)

Yeni Inverter Kontrolü (Vektör Kontrolü), motorlu cihazların (klimaların) dağılımı ve torkunu daha hassas ve verimli bir şekilde kontrol etmek için kullanılan gelişmiş bir teknolojidir. Bu kontrol yöntemi, motorların daha doğru hız ve tork sağlamalarını sağlar, aynı zamanda da Tasarruf, enerji ve performans artışı sağlar.

Çevreye Duyarlı

Mitsubishi klimalar, enerji tasarrufu ve ekonomisi sürdürülebilirlik için güçlendirilmiş iklimlendirme çözümlerini temsil eder.

Mitsubishi duyarli

Çevre Dostu Üretim İle Kurşun İçermeyen Lehimler

Zararlı maddelerin çevreye yayılımını engellemek için tüm Mitsubishi Heavy modelleri kurşun içermeyen lehimleme yöntemi ile üretilmektedir. Bu lehimleme yöntemi, üretimde yüksek lehim dereceleri gerektirdiğinden pratik uygulamalara zorluklar getirse de bu şekilde güvenilirlik riske atılmamış olur. Mitsubishi Heavy’nin PbF lehim yöntemi ile kurşun içermeyen yüksek kalitede devre kartları üretilir.

R410A Kullanımı

Mitsubishi Heavy’nin tüm modellerinde ozon tabakasını inceltme katsayısı “0” olan R410A gazı kullanılmaktadır.

İleri Teknoloji ile Konfor: 3D Auto Dikey ve Yatay Hava Yönlendirme

3D Auto Dikey ve Yatay Hava Yönlendirme Nedir?

Bu gelişmiş özellik, klimalarımızın hava çıkışını hem dikey hem de Aşırı uçuşta otomatik olarak ayarlanabilmesini sağlar. Yani klimalarımız, odanızdaki hava getirilerini sürekli olarak izler ve ihtiyacınıza göre hava birimleri yukarıdan aşağıya veya sağdan sola ayarlar.

Avantajları Nelerdir?

 • Homojen Sıcaklık : Hava yönlendirme özelliği, odayı homojen bir şekilde ısıtır veya ısıtır. Sıcak veya soğuk hava sadece belli bir alana odaklanmaz, bu da daha tipik bir sıcaklık sağlar.

 • Konfor : Otomatik hava yönlendirmesi, el ile ayarlamaları ortadan kaldırır. Böylece siz sadece klimalarınızın keyfini yaşayabilirsiniz.

 • Enerji Tasarrufu : İhtiyaca göre ayarlanan hava yönlendirmesi, enerji tasarrufunun sağlanması. Klimalarımız gereksiz yere çalışmaz ve elektrik tüketimini en aza indirir.

Mitsubishi 3d-auto

Programlanmış 3D AUTO

Mitsubishi klimalarda otomatik hava akım hacmi ve hava akım yönü kontrolü sayesinde tüm odada en verimli ve konforlu şekilde hava akışı yaşanır. Soğutma modunda çalışan cihaz tarafından soğutulan hava, direkt olarak odada bulunan kişilere doğru değil, tavan yönünde üflenir. Soğuk hava tavandan serin bir esinti şeklinde hissedilir. Isıtma modunda cihazdan gelen sıcak hava direkt olarak yere yönlendirilerek ortamda ideal konfor sağlanır.

Mitsubishi jet-hava

JET Hava Dağılımı / Uzun Mesafeli ve Sessiz Hava Akışı

klimalardaki hava kanallarının tasarımında, ideal hava dolaşımı sistemini geliştirmek amacıyla, jet motorlarının pervane kanadı tasarımında kullanılan CFD (Akıskanlar Dinamigi Sistemi) uygulanmaktadır. Bu sistem ile fanda oluşturulan hava akımı, minimum güç tüketimi ile çok miktarda havayı homojen ve sessiz olarak uzun mesafelere üfler. Bu sayede büyük mekânların bile ortam genelindeki konfor kalitesi artar.

Konforunuzu Düşünüyoruz: Otomatik Temizleme İşlevi

Otomatik Temizleme İşlevi Nedir?

Bu özellik, klimaların iç ünitelerindeki nem ve kirlerin otomatik olarak temizlenmesini sağlar. Böylece bakteri ve küf oluşumu önlenir ve iç havanın dayanıklılığı artar. Klimalarımız, otomatik olarak temizleme işlemine başlar ve boyutu temiz ve sağlıklı bir iç mekan sunar.

Avantajları Nelerdir?

 • Sağlıklı Hava : Otomatik temizleme fonksiyonu, iç havayı iyileştirir ve temiz hava solumanızı sağlar. Bu özellik, alerjenleri ve mikropları azaltır.

 • Daha Uzun Ürün Ömrü : Klimalarımızın iç parçalarını koruyarak daha uzun bir ürün ömrü sağlar. Temiz ünite, daha az bakım gerektirir.

 • Enerji Tasarrufu : Temiz ve düzgün çalışan bir klima, daha az enerji tüketir. Otomatik temizleme fonksiyonu, enerji tasarrufunu sağlar.

Mitsubishi kendi-kendini-
manuel-ayarlar-icon-min

Kullanıcı Dostu Kontrol: Manuel Ayarlar

Sağ ve sol kanatlardan gelen hava akımı yönü ayrı ayrı kontrol edilebilir ve 8 ayrı hava akımı şekli seçilebilir. Böylece klimalarınızı tam olarak ihtiyacınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Mitsubishi eco-calisma

Çevre Dostu İklimlendirme:
Eko Çalışma

Üniteye kurulmuş kızıl ötesi sensör tarafından insan hareketleri algılanır. Klima soğutma ve ısıtma kapasitesini buna göre ayarlar. Düşük aktivite tespit edildiğinde enerji tasarruf kontrolüne girer, sensör hiç hareket tespit etmediğinde ise kullanılan gücü otomatik olarak orta seviyeye düşürür.Bu özellik, klimaların enerji tüketimini minimuma indirir.

Mitsubishi Montaj-Konum

Montaj Konumlandırma Seçeneği

Mitsubishi klimalarda hava akım yönü, odanızın yapısına uyacak şekilde ayarlanabilir.

Mitsubishi filtre

Temiz Hava İçin Yenilikçi Filtreleme Teknolojisi: Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi Nedir?

Bu gelişmiş filtre, iç üniteye yerleştirilir ve havadaki kokuları ve kirleri etkili bir şekilde yakalamak ve parçalamak için fotokatalitik reaksiyonları kullanır. Daha sonra filtre kolayca yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir.

Sağlığınız İçin Temiz Hava: Alerjen Filtre

Bu filtre, havadaki uyarıların, toz oluşumunun, polenlerin ve diğer parçaların yakalanması ve filtrelenmesi için mevcuttur. Bu sayede iç mekan hava kalitesi artırılır.

Avantajları Nelerdir?

 • Alerjen Temizliği : Alerjen filtresi, alerji ve solunum sorunları yaşayanlar için özellikle faydalıdır. Alerjenleri yakalar ve havadan uzaklaştırır.

 • Temiz Hava : Temizlenmiş hava solumak, sağlık ve yaşam kalitesi açısından önemlidir. Alerjen filtresi, iç mekan havasını yükseltir.

 • Konfor ve Rahatlık : Alerjenlerin temizlenmesi, iç dünyanın daha rahat ve konforlu bir yer haline gelmesi.

Mitsubishi alerjen filtre

Sağlığınız İçin İleri Teknoloji: Alerjen Temizleme Sistemi

Klimaların, iç mekan havasının en üst düzeye çıkarılması ve alerjenleri etkili bir şekilde temizlemek için kullanılan Alerjen Temizleme Sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem, temiz ve sağlıklı bir iç mekan yelpazesi sunar. Sistem kumanda üzerindeki alerjen düğmesine basılarak etkinleştirilir. Otomatik olarak durmadan önce 90 dakika sürer. Anti-Alerjik filtrenin yüzeyi üzerinde toplanan bakteriler etkisiz hale getirir. Sıcaklık ve nem kontrolü arasındaki etkileşimi sağlar.

Mitsubishi filtre sistemi

Sağlıklı Hava İçin İleri Teknoloji:

Anti-Mikrobik Fan

Mitsubishi klimalardaki bu özellikle Anti-mikrobik fanın iyileştirici özelliği ile direnen küf, bakteri ve mikroplar sistemi güvenli ve temiz tutacak sekilde giderilir. Cihaz çalışmadığı durumda oluşabilecek olan kötü kokuların önüne geçilmiş olur.

Haftalık Zaman Ayarlama

Mitsubishi klimalardaki bu özellikle 4 programlı zaman ayarlayıcı haftanın her günü için mevcuttur (On - Timer / Off - Timer). Haftalık maksimum 28 program yapılabilir. Bir kez ayarlama yapıldıktan sonra cihaz her hafta için iptal edilmediği sürece bu programı uygulamaya devam eder.

Mitsubishi zaman ayarı
Mitsubishi filtre konforu

Konfor ve Sessizlik: İç Ünite ve Dış Ünite ile

Sessiz Çalışma

Mitsubishi klimalardaki “Jet Hava Dağılımı” özelliği ile her noktaya eşit hava akımı sağlayan iç ünite, tırtıklı sabitleyici biçimi sayesinde yumuşak bir hava akışı sağlar. Fan ve hava akışı arasındaki etkileşim bu sayede en aza indirgenerek, iç ünitenin çalışma esnasında çıkaracağı sesler azalır.

3 Sensör

Mitsubishi klimalar Evinizde konforlu bir ortam yaratabilmek için sıcaklık ve nem kontrolü çok önemlidir. Mitsubishi Heavy cihazlarda iç ünitede sıcaklık ölçer, nem ölçer ve dış ünitede sıcaklık ölçer olmak üzere 3 sensör bulunmaktadır.

Mitsubishi 3 sensör
Mitsubishi gece koruma

Gece Koruması

Mitsubishi klimalar bu özelliği sayesinde Soğuk iklim ortamında cihazınız, evde olmadığınızda bile konforlu bir ortam sağlayabilir. Klimanız mekânınızın iç ortam sıcaklığını 10°C’de tutar.

bottom of page